13. oddíl Safira

13. dívčí oddíl Safira spojuje všechny skautky světlušky v našem středisku. Momentálně máme 67 členů, z toho 19 vedoucích. Náš společný oddíl vznikl historicky a to sloučením 1. a 3. dívčího oddílu. V současné době je nás mnoho, a tak některé věci řešíme po věkových kategoriíchHlavní vedoucí (Kitty) se tedy z tohoto hlediska věnuje spíše světluškám a její zástupkyně (Banána) zase řeší především skautky.

Máte nějaký dotaz, obraťte se na náš oddílový mail – safira.uvaly@gmail.com

schůzky

Světlušky mají tři družiny:

• Slunečnice
  • Kopretiny
  • Pomněnky

Skautky mají momentálně jednu družinu a tou jsou:

• Lilie

Výpravy

Během roku jsme jako oddíl spolu, co nejvíc to jde, na výpravách. Jen je to občas náročné kapacitně najít vyhovující prostory. Organizujeme akce všeho druhu: jednodennípřespávánídvoudenní celovíkendové. Společně se snažíme trávit čas v přírodě, poznávat Českou republiku, zažít společné kulturní sportovní zážitky nebo třeba vyrábět. Naše programy se snaží o všestranný rozvoj jedince.

Tábor

Na tábor se většinou dělímeSkautky jezdí pravidelně se skauty světlušky zase spolu s vlčaty. Naším pravidelným tábořištěm je louka u vesničky Zderadiny. Na tábor jezdíme bez mobilů, není tam teplá voda ani splachovací záchod a stejně je to pro většinu z nás ta nejlepší část prázdnin. Učíme se pracovat jako tým, ale i samostatně. Pracujeme se dřevem, trávíme čas v přírodě, zlepšujeme naše tábornické dovednostivaříme a zažíváme to, co nikde jinde nezažijeme.

Představitelé oddílů

Kristýna Štafenová – Kitty

vedoucí oddílu Safira
priklademailu@skaut.cz

Mojí motivací pro činnost jsou děti, vedoucí v oddíle a vlastní skautská cesta. Dětská upřímnost a čirá radost z každého kroku vpřed je pro mě nabíjející. Skvělá parta vedoucích, které dělají vše nejlépe, jak dokážou a s láskou, je jen ten nejlepší bonus k tomu všemu.

Anička Rubešová – Banána

zástupce vedoucí oddílu Safira
priklademailu@skaut.cz

Mou motivací je místo, kde jsem sama vyrůstala a stalo se mi druhým domovem. Tvoří ho především skvělá komunita vedoucích – mých přátel, dětí – především skautek. Dále nekonečný prostor seberealizace, rozvoje a předávání nasbíraných zkušeností dalším. K tomu všemu se nic nevyrovná útěku do přírody, skautským společným zážitkům a vděčným, nadšeným dětem.

Vedoucí světlušek

Ronja Floriánková