6. oddíl Fénix

Zdraví vás vlčácký oddíl Fénix!

Fénix je oddíl vlčat – tedy mladších skautů ve věku od 7 do 11 let, který svým členům poskytuje komplexní výchovu (od vztahu ke skautské myšlence přes soužití s přírodou ke zdravovědě), mnoho příběhů z výprav či táborů nebo přátelství na celý život. Oddíl Fénix existuje již od roku 1990 a momentálně má 40 členů.

Schůzky

Pravidelně máme 3 schůzky týdně, které se konají v klubovnách a kde se konají různé pohybové, vzdělávací či jiné aktivity.

Termíny a časy schůzek pro letošní školní rok najdete v panelu napravo.

Výpravy

Na výpravách zažíváme různé příběhy, momentálně z naší celoroční hry o našich oddílových patronech – baronu Fénixovi a baronu Havranovi, kteří hledají ztracené poklady, artefakty nebo třeba potkávájí různé bytosti ze slovanské mytologie jako třeba bazilišek nebo vlkodlak.

Tábor

Jednou za rok jezdíme na 14 dní v létě na tábořiště ve Zderadinách, bez elektřiny, internetu, měkké postele,…, abychom vystoupili z komfortní zóny a zažili mnoho společných zážitků.

Představitelé oddílů

Michal Paliczka – Miki