24. oddíl Salamandr

Jsme kluci od 11 do 15 let, kteří se rádi učí novým věcem, zažívají dobrodružství a nebojí se nových výzev.

Náš oddíl tvoří 3 družiny skautů, kteří se scházejí každý týden na schůzkách v úvalských klubovnách, všichni společně rádi jezdíme na různé výpravy a na letní tábor.

Programy pro nás dobrovolně připravují vedoucí ve věku od 15 let. Předávají nám hodnoty a zkušenosti ze skautské myšlenky, které využijeme v přírodě i v normálním životě.

Máte nějaký dotaz, obraťte se na náš oddílový mail – salamandr@skautuvaly.cz

• Dobrodružství nejen v přírodě
  • Zábavu s dobrými kamarády
  • Pomoc druhým
  • Praktické dovednosti
  • Zdravé sebevědomí
  • Samostatnost i spolupráci
  • Prostor pro to, co tě baví
  • Sílu charakteru
  • Příležitost neustále se učit a rozvíjet

O schůzkách

Schůzky probíhají každý týden v areálu střediska, kluci se schazí ve skautské klubovně (to je ta hned vedle Bubudomu). Začátek schůzky vždy začínáme oddílovým pokřikem a rovnou se vrháme na první 1-2 pohybové hry, následuje

Tento rok máme tři schůzky – v úterý se schází dřužina S. A. A., ve středu Houbičky a ve čtvrtek JSN (Jednotka skautského nasazení).

Nezapomeň si vzít

Doporučujeme si s sebou vzít na schůzku – Šátek, stezku, zápisník, psací potřeby, oblečení vhodné na ven, KPZ a hlavně dobrou náladu!

Naši vedoucí

Skautské oddíly vedou dobrovolníci, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost, program a fungování oddílu.

To vše dělají ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu.

Vedoucí na to všechno nejsou úplně sami. Pomáhají jim „rádci“ – skauti a skautky mezi 13 a 15 lety, kteří mají zájem podílet se na přípravě programu.

Učí se tak spolupráci, odpovědnosti, řízení týmu a hlavně komunikaci, která je v organizacích jako jsme my nejdůležitější.

Představitelé oddílů

Radvan Al-Asbahee